The 100 Outstanding Alumni Engineers

 Juan L. Tiongson  ME’21
 Fernando E.V. Sison  CE’23
 Alejandro S. Melchor  CE’24
 Crisostomo A. Ortigas  ME’24
 Rodolfo P. Maslog  CE’25
 Filemon C. Rodriguez  CE’26
 Leopoldo V. Torralballa  ME’26
 Filemon M. Zablan  CE’26
 Eduardo R. Escobar, Sr.  CE’28
 Cesar H. Concio, Sr.  CE’29
 Florencio M. Moreno  CE’29
 Jesus C. Perlas, Sr.  CE’30
 Antolin M. Oreta, Sr.  CE’31
 Gaudencio E. Antonino, Sr.  CE’33 2
 Oscar P. Baguio  ME’33
 Rigoberto J. Atienza  CE’34
 Tobias P. Marcelo  ME’34
 Brigido R. Valencia  CE’35
 Marciano D. Bautista  CE’3
 Quintin K. Calderon  CE’36
 Jose U. Jovellanos  ME’37
 Oscar I. Ilustre  CE’38
 Dominador I. Ilio  CE’39,GE’39
 Alfred L. Juinio  CE’39
 Norberto S. Vila, Sr.  GE’39
 Melecio S. Magno  EM’40
 Felipe F. Cruz  GE’41
 Anton C. Kho  CE’41
 Jose M. Segovia  EE’41
 Bernardino G. Bantegui  GE’46
 David M. Consunji  CE’46
 Ricardo P. De Leon  CE’46
 Cristy R. Hernandez  CE’46,GE’47
 Cesar P. Nuguid  CE’46
 Onofre B. Banson  CE’47
 Victor A. Lim  ME’48
 Vicente A. Paterno  ME’48
 Jose Virgilio C. Angeles  CE’49
 Felisberto G.L. Reyes  CE’49
 Jesus J. Vergara  EE’49
 Cesar A. Buenaventura  CE’50
 Jose P. Dans Jr.  CE’50
 Aurelio T. Juguilon  CE’50
 Felix H. Limcaoco Jr.  EE’51
 Gazton Z. Ortigas  ME’52
 Ernesto G. Tabujara  CE’52
 Cesar E.A. Virata  ME’52
 Angel A. Alejandrino  CE’53
 Jose B. Cruz Jr.  EE’53
 Jose Maria D. De Castro  CE’53
 Edgardo S. Pacheco  ME’53
 Ernesto F. Sanvictores  ME’53
 Leopoldo V. Abis  ME’54,EE’54
 Victor H. Sandoval  EE’55
 Magdaleno B. Albarracin Jr.  EE’56
 Marino M. Mena  CE’56
 Bernardo O. Armeña  CE’57
 Cesar B. Bautista  ChE’58
 Rogelio M. Murga  ME’58
 Filemon T. Berba Jr.  EE’59
 Fiorello R. Estuar  CE’59
 Emanuel V. Soriano  ME’59
 Gregorio R. Vigilar  CE’59
 Estrella F. Alabastro  ChE’61
 Teodoro T. Encarnacion  CE’61
 Oscar H. Ibarra  EE’62
 Dennis T. Quinto  MEtE’62
 Rufino B. Bomasang  EM’63
 Jesus P. Francisco  ME’63,EE’66
 Rodolfo C. Salazar  ME’63
 Angel A. Lazaro III  CE’64
 Filemon A. Uriarte, Jr.  ChE’65
 Ma. Cristina D. Padolina  ChE’66
 Evangel P. Quiwa  CE’66
 Ernesto S. De Castro  CE’67
 Delfin A. Lazaro  MetE’67
 Federico E. Puno  CE’68
Fortunato T. De La Peña  ChE’69
 Leonardo Q. Liongson  ChE’69,MSES’73
 Francisco L. Viray  EE’70
 Isidro A. Consunji  CE’71
 Alexander Sy Sun Eng  EE’71,ChE’71
 Mario G. Montejo  ME’75
 Jaime G. Del Rosario  IE’77
 Reynaldo B. Vea  ME’78
 Johnip G. Cua  ChE’78
 Francisco C. Dimayuga II  MetE’78
 Adolfo Jesus R. Gopez  MetE’78
 Josef Teofisto T. Yap  IE’80
 Benito M. Pacheco  CE’80
 Cesar I. Basilio  MetE’81
 William Christopher U. Liu  CE’81
 Rizalina G. Mantaring  EE’82
 Aura C. Matias  IE’82
 Ramon I. Castillo  EE’83
 Rowena Cristina L. Guevara  EE’85
 Roberto C. Ronquillo  CE’85
 Joel Joseph S. Marciano  EE’94